3 maja 2023 roku

Uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od mszy. św. w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Po mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim, następnie posadzono Katyński Dąb Pamięci aspiranta Policji Państwowej Hilarego Nowaka. Mieszkańcy oraz liczne delegacje przemaszerowali na nakielski Rynek, gdzie odbyła się główna część obchodów. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień oraz Apelu Poległych, po którym wykonano salwę honorową. Pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu zapłonęły znicze i zapachniały biało-czerwone kwiaty. Wspólne odśpiewanie Roty zakończyło spotkanie.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka uczcili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja biorąc udział w świętowaniu. Poczet Sztandarowy: Magda Malik, Anna Malik, Bartosz Kopecki oraz delegacja: Nicole Dominiak, Marta Erdmann, Klaudia Kauc i Julia Jendrczak godnie reprezentowali szkołę.