Oddaliśmy hołd ofiarom niemieckiego obozu w Potulicach

22 kwietnia br. w ramach projektu „Bez nudy w Powiecie Nakielskim - na sportowo i z kulturą”, uczniowie naszej szkoły z klasy 1b, 1c, 1d,  3a i 3c wraz z opiekunami – p. I. Ormińską i A. Michalak, wzięli udział w uroczystościach z okazji 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Potulice-Lebrechtsdorf. Jednym z założeń tegorocznego projektu jest promowanie historii narodu polskiego oraz zwracanie uwagi młodzieży na to, aby w pośpiechu codzienności pochylić się nad historią, podtrzymać pamięć i wiedzę.

Obóz w Potulicach stał się symbolem haniebnej historii, zła i cierpienia ludzi oraz miejscem znieważenia ludzkiej godności i podstawowych praw człowieka. Uczniowie swoją obecnością oddali hołd ofiarom tej nieludzkiej zbrodni.

Na zakończenie uroczystości delegacja szkoły złożyła wiązankę pod Pomnikiem Ofiar.

Zadanie jest dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI