Klasa 1 a na warsztatach ceramicznych

24 listopada br. klasa integracyjna 1a uczestniczyła w warsztatach ceramicznych     w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Zajęcia - prowadzone przez pana Krzysztofa Przygodę - odbyły się w ramach projektu „Poznaj region, poznaj Polskę”, którego celem jest m.in. promowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży różnymi dyscyplinami. Opiekunami uczniów, a zarazem koordynatorami projektu są p. Agnieszka Michalak i p. Izabela Ormińska.
Kreatywna zabawa z gliną rozwinęła wyobraźnię uczniów,podbudowała wiarę w siebie     i swoje umiejętności oraz sprzyjała wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu. Przy dźwiękach świątecznej muzyki uczniowie lepili ozdoby choinkowe, które po zakończeniu warsztatów zabiorą do swoich domów.
Wszyscy z niecierpliwością czekają na efekt końcowy, gdyż za tydzień, 1 grudnia, uczniowie wrócą, aby pomalować swoje ozdoby.

Zadanie jest dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI

Tekst: I. Ormińska