Łokietek beneficjentem programu „Olimpia”

„Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia ”

Olimpia – program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich” jest przedsięwzięciem wieloletnim, którego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Nasza szkoła stała się jednym z beneficjentów programu i otrzymaliśmy dotację na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Dofinansowanie stanowi 70% wartości inwestycji. Pozostałe 30% pochodzić będzie z funduszy własnych Powiatu.
            Z tej okazji 19 maja 2023 roku  ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odwiedził  minister Łukasz Schreiber. W spotkaniu uczestniczyli również m.in.: starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski,  członek Zarządu Powiatu Nakielskiego Beata Danielewska-Szymczak, radni Rady Powiatu Nakielskiego Adam Tchórzewski i Marek Kornalewicz, sołtys Lubaszcza Kamil Miśkiewicz, sekretarz wojewódzki PiS Anna Maćkowska, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy Karol Górski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią Dariusz Betscher.
            Dyrektor szkoły Piotr Michalak przedstawił zaproszonym gościom infrastrukturę szkolną, nie tylko tę  przeznaczoną do realizacji wychowania fizycznego, ale również uwzględniającą specyfikę naszej szkoły. Goście mogli zobaczyć doskonale wyposażoną pracownię gastronomiczną.
            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za włożony wysiłek w pozyskanie środków na rozbudowę zaplecza sportowego szkoły.