XIV Powiatowy  Konkurs Językowy
 „Poliglota”

8 marca 2023 r.  o godzinie  09.00 w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyła się XIV edycja powiatowego konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota”.  Miło nam było przyjąć zgłoszenia z 14 szkół podstawowych. Ostatecznie w ZS gościliśmy uczniów i opiekunów Niepublicznej Szkoły Podstawowej "KMK KOS" Kosowo, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic" w Potulicach, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze, Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Szkoły Podstawowej  w Rozstrzębowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Blechacza w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4  w Nakle nad Notecią, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią.

Uczestnicy pisali dwa testy: język angielski poziom rozszerzony, język niemiecki poziom podstawowy. Każdy test składał się z III części - I/część rozumienie tekstu słuchanego, II/rozumienie tekstu czytanego, III/rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych.

Starosta Nakielski, pan Tadeusz Sobol wręczył dyplomy, nagrody ufundowane przez zarząd powiatu oraz upominki wszystkim reprezentantom. Laureatami tegorocznej edycji zostali:

• I miejsce - Michał Krzoska, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3  w Nakle nad Notecią
  • II miejsce - Anna Copija, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4  w Nakle nad Notecią
  • III miejsce - Filip Wąsowicz,  Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią

Gratulujemy młodym ludziom, którzy podjęli się wyzwania sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom, rodzicom i dyrektorom, którzy umożliwili przybycie na konkurs. Zapraszamy za rok.